2 ALANA 1 BEDAVA KAMPANYASI

Bitlis Yöresi Geven Balı 500 Gr

79,99 TL

100,00 TL


* 100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücretsiz.
Aynı Gün Kargo

Aynı Gün
Kargo

Kaliteli Ürün

Kaliteli
Ürünler

Özenli Paketleme

Özenli
Paketleme

Üreticiden Alın

Üreticiden
Alıyorsunuz

2 Alana 1 Bedava Kampanyası yalnızca ilk seferde geçerlidir. Sepete Ekle butonuna tıkladığınızda 2 adet ücretli ve 1 adet bedava ürün otomatik olarak sepete atılır.

MühendisARI Bitlis Balı Üretim Çiftliği ve Arı Kovanı Miktarı

MühendisARI Bitlis balı üretim çiftliğinde 640 kovan Kafkas ırkı arı kolonisi bulunmaktadır. 

 

Çiftliğin Konakladığı Yaylalar

Ahlat Yaylası  - Hizan Yaylası 

 

MühendisARI Bitlis Balı Üretim Çiftliğinin Seyahat Haritası 

Ocak ve Mayıs ayları arasında erken bahar için Antalya Kumluca'da konaklayan çiftliğimiz, Mayıs ayı içerisinde orta mevsim için Muş Güroymak bölgesinde konaklamak için yola çıkar. Haziran ayı içerisinde iki gruba ayrılarak Bitlis'in Ahlat ve Hizan yaylalarına tırlar aracılığı ile taşınır. Eylül sonunda kış mevsimi için tekrar Antalya bölgesine kışlamak için yola çıkar ve bal serüvenini tamamlamış olur. 

 

Çiftlikten Sorumlu Uzman Ve Yardımcı Arıcılar  

Tayfun Derin

Onur Duykun

 

Balın Hasat Zamanı  

 1. Birinci bal hasat zamanı 20 Temmuz ve 30 Temmuz arasıdır. 

 2. İkinci bal hasat zamanı 25 Ağustos ve 10 Eylül arasıdır.

( Hasat zamanı ve süresi mevsim koşullarına göre değişiklik gösterebilir.) 

 

MühendisARI Bitlis Balına Özelliğini Veren Yöreye Özgü Bitkiler   

 Bölgede ağırlıklı olarak geven çiçeği ve diğer kır çiçeği çeşitleri bulunmaktadır.

 

Balın Özelliği 

  MühendisARI Bitlis balı soft yumuşak bir tada sahiptir. Kokusu ve rayihası ile insanı cezbeder bolca tüketilse bile insanı rahatsız etmeyen bir özelliği vardır. Çocuklu ailelerin en çok tercih ettiği bal olup sofraların vazgeçilmezidir. Altın sarısı rengi ile eşsiz bir görüntü ve lezzete sahiptir. 

Geven Balı anti bakteriyel özelliğine sahiptir.

Süratle kana karışan, hızlı bir enerji kaynağıdır.

Kan yapıcı özelliğe sahiptir.

Kalp adalesine faaliyet ve zindelik vermesiyle kalp hastalarına önerilir.

 

MühendisARI Bitlis Balı Üretim Serüveni

  MühendisARI Bitlis balı bizim sizlere sunmak için uğraştığımız en değerli ürünlerimizden biridir. Tüm dünyada bilinir ki; Bitlis balı çok değerli ve meşhurdur. Bitlis yöresi bal üretimi için eşsiz bir doğaya sahipken aynı zamanda çok nazlı bir coğrafyadır. Burada hava koşulları çok hızlı değişebilir bir anda ani bir toz rüzgarı ile bal mevsimi bitebilir. İşte bu yüzden bu endemik yörenin balını elde etmek çok zor ve üretilebilen bal çok değerlidir. 


     MühendisARI Bitlis Balı Üretim Serüveni İse Şöyledir;


    Bitlis’den bal üretmeye uygun bir yayla seçmek için arıcılık uzmanımız Tayfun Derin Mayıs ayında yola çıkar. Uygun yaylayı seçer ve arılarımızın konaklayacağız araziyi belirler. MühendisARI Bitlis balı üretim çiftliği sorumlusu Tayfun Derin Haziran ortalarında arıları Muş'da konakladığı araziden tırlara yükleyerek Bitlis’de seçtiğimiz yaylalar için yola çıkar. Bu yolculuk hem arılar hem de arıcı için zorlu ve meşakkatlidir. Arıları sağ salim araziye indirdiğimizde MühendisARI Bitlis balı serüvenimiz esas olarak başlar. Doğada yavaş yavaş bal çiçekleri açmaya başlamıştır. Bu tarihten itibaren arılarımız bal toplamaya ve stoklamaya başlar. MühendisARI Bitlis balının içerisinde kekik, geven, ballıbaba, fi, korunga, süpürgelik, pıtırak, sarı diken, mor diken ve Bitlis yöresine ait 1500 çeşit çok özel çiçek bulunmaktadır. MühendisARI Bitlis balının en büyük özelliği Kafkas arı ırkından elde edilmesidir. Kafkas arı ırkı diğer arı ırklarına göre bal özütleme dili daha uzundur. Bu yüzden MühendisARI Bitlis balı her  bal gibi  eşsiz tada ve aromaya sahiptir. 

 

Üretim Yeri
Üretim Yeri kategori-bitlis-uretim-ciftligi

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi