2 ALANA 1 BEDAVA KAMPANYASI

Hakkari Yöresi Geven Balı 500 Gr

99,99 TL

120,00 TL


* 100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücretsiz.
Aynı Gün Kargo

Aynı Gün
Kargo

Kaliteli Ürün

Kaliteli
Ürünler

Özenli Paketleme

Özenli
Paketleme

Üreticiden Alın

Üreticiden
Alıyorsunuz

2 Alana 1 Bedava Kampanyası yalnızca ilk seferde geçerlidir. Sepete Ekle butonuna tıkladığınızda 2 adet ücretli ve 1 adet bedava ürün otomatik olarak sepete atılır.

MühendisARI Hakkari Yöresi Geven Balı Üretim Çiftliği ve Arı Kovanı Miktarı

MühendisARI Hakkari balı üretim çiftliğinde 900 kovan Kafkas ırkı arı kolonisi bulunmaktadır. 

 

Çiftliğin Konakladığı Yaylalar

Yüksekova Yaylası

 

MühendisARI Hakkari Balı Üretim Çiftliğinin Seyahat Haritası 

Ocak ve Mayıs ayları arasında erken bahar için Antalya Kaş da konaklayan çiftliğimiz Mayıs ayı içerisinde orta mevsim için Muş Hasköy bölgesinde konaklamak için yola çıkar. Haziran ayı içerisinde arılarımız Yüksekova yaylasına tırlar aracılığı ile taşınır. Eylül sonunda kış mevsimi için tekrar Antalya  bölgesine kışlamak için yola çıkar ve bal serüvenini tamamlamış olur. 

 

Çiftlikten Sorumlu Uzman Ve Yardımcı Arıcılar  

-Hayri Boya

-Serkan Boya


Balın Hasat Zamanı  

 1. Birinci Bal Hasat Zamanı 20 Temmuz ve 30 Temmuz arasıdır. 

 2. İkinci Bal Hasat Zamanı 25 Ağustos ve 10 Eylül arasıdır.

( Hasat zamanı ve süresi mevsim koşullarına göre değişiklik gösterebilir.) 

 

MühendisARI Hakkari Balına Özelliğini Veren Yöreye Özgü Bitkiler   

Bölgede ağırlıklı olarak geven çiçeği ve diğer kır çeşitleri bulunmaktadır.

  

Balın Özelliği 

MühendisARI Hakkari balı soft yumuşak bir tada sahiptir. Kokusu ve rehası ile insanı cezbeder bolca tüketilse bile insanı rahatsız etmeyen bir özelliği vardır. Çocuklu ailelerin en çok tercih ettiği bal olup sofraların vazgeçilmezidir. Altın sarısı rengi ile eşsiz bir görüntü ve lezzete sahiptir. Ayrıca Yüksekova yöresine özgü sadece bu bölge de üretilebilen eşsiz bir bal olarak sizlere sunulur. Bu geven balında ki lezzeti diğer geven ballarında bulamaz ve alamazsınız.

·         Geven Balı anti bakteriyel özelliğine sahiptir.

·         Süratle kana karışan, hızlı bir enerji kaynağıdır.

·         Kan yapıcı özelliğe sahiptir.

·         Kalp adalesine faaliyet ve zindelik vermesiyle Kalp Hastalarına önerilir.

 

MühendisARI Hakkari Balı Üretim Serüveni

  MühendisARI Hakkari balı bizim sizlere sunmak için uğraştığımız en değerli  ürünlerimizden biridir. Tüm dünya da bilinir ki Hakkari balı çok değerli ve meşhurdur. Hakkari yöresi bal üretimi için eşsiz bir doğaya sahipken aynı zamanda çok nazlı bir coğrafyadır. Burada hava koşulları çok hızlı değişebilir bir anda ani bir toz rüzgarı ile bal mevsimi bitebilir. İşte bu yüzden bu endemik yörenin balını elde etmek çok zor ve üretilebilen bal çok değerlidir. 

 

     MühendisARI Hakkari Balı üretim serüveni ise şöyledir;

    Hakkari’ten bal üretmeye uygun bir yayla seçmek için Arıcılık uzmanımız Tayfun Derin Mayıs ayında yola çıkar. Uygun yaylayı seçer ve arılarımızın konaklayacağız araziyi belirler. MühendisARI Hakkari balı üretim çiftliği sorumlusu Tayfun Derin Haziran ortalarında arıları Muş  da konakladığı araziden tırlara yükleyerek Hakkari’de seçtiğimiz yayla için arılar ile yola çıkar. Bu yolculuk hem arılar hem de arıcı için zorlu ve meşakkatlidir. Arıları sağ salim araziye indirdiğimizde MühendisARI Hakkari balı serüvenimiz esas olarak başlar. Doğada yavaş yavaş bal çiçekleri açmaya başlamıştır. Bu tarihten itibaren arılarımız bal toplamaya ve stoklamaya başlar. MühendisARI Hakkari balının içerisinde geven,  kekik, ballıbaba, fi, korunga, süpürgelik, pıtırak, sarı diken, mor diken ve Hakkari yöresine ait 1600 çeşit çok özel çiçek bulunmaktadır. MühendisARI Hakkari balının en büyük özelliği Kafkas arı ırkından elde edilmesidir. Kafkas arı ırkı diğer arı ırklarına göre bal özütleme dili daha uzundur. Bu yüzden MühendisARI Hakkari balı her  bal gibi  eşsiz tada ve aromaya sahiptir. 

Üretim Yeri
Üretim Yeri kategori-hakkari-uretim-ciftligi

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi