2 ALANA 1 BEDAVA KAMPANYASI

Posof Yöresi Çiçek Balı 500 Gr

219,99 TL

265,00 TL


* 100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücretsiz.
Aynı Gün Kargo

Aynı Gün
Kargo

Kaliteli Ürün

Kaliteli
Ürünler

Özenli Paketleme

Özenli
Paketleme

Üreticiden Alın

Üreticiden
Alıyorsunuz

2 Alana 1 Bedava Kampanyası yalnızca ilk seferde geçerlidir. Sepete Ekle butonuna tıkladığınızda 2 adet ücretli ve 1 adet bedava ürün otomatik olarak sepete atılır.

Posof Yöresi Kır Çiçeği Balı


Posof balı ülkemizde belirgin bir üne sahiptir. Bu ünü Posof'un yüksek yaylalarında el değmemiş doğal çiçeklerden elde edilmesinden kaynaklanmaktadır.


Ülkemizde KAFKAS ARI ırk koruma bölgesi olan Posof, arıcılık ve bal üretimi konusunda oldukça gelişmiştir. Kafkas arısı en üzün hortum boyuna sahip arı ırkıdır, bu özelliği sayesinde, diğer arı ırklarının ulaşamadığı çiçek özlerine ulaşıp, nektar toplayabilmektedir. Posof balını eşsiz kılan sebeplerden en önemlilerinden birisi de budur.


Posof bölgesi, sık yağmur alması ve dağlık olması nedeniyle, yılın 3-4 aylık bölümünde bal üretimi yapılabilmektedir.


Posof balının en belirgin özelliği çabuk kristalleşmesi ve kristal balın kaymak kıvamında olmasıdır. Bu kıvamda tüketilen balın tadına doyum olmaz. Böylece bal hiçbir ısıl işlem görmeden en doğal haliyle tüketilebilmektedir.


Posof Balının tespit edilmiş yararları: çocuk gelişimini hızlandırır, kanı temizler, kalp dostudur, kansızlığa iyi gelir, sindirim sistemi için yararlıdır, iyileşmeyen açık yaraları tedavi eder, hafızayı güçlendirir, kemik erimesine iyi gelir, Sıcak su ile şerbet kabızlığa, soğuk su ile şerbet ishale iyi gelir. Sivilce tedavisinde, saç bakımında, cilt bakımında kullanılabilir.

Üretim Yeri
Üretim Yeri kategori-posof-uretim-ciftligi

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi