2 ALANA 1 BEDAVA KAMPANYASI

Van Nortis Balı 500 Gr

114,99 TL

140,00 TL


* 100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücretsiz.
Aynı Gün Kargo

Aynı Gün
Kargo

Kaliteli Ürün

Kaliteli
Ürünler

Özenli Paketleme

Özenli
Paketleme

Üreticiden Alın

Üreticiden
Alıyorsunuz

2 Alana 1 Bedava Kampanyası yalnızca ilk seferde geçerlidir. Sepete Ekle butonuna tıkladığınızda 2 adet ücretli ve 1 adet bedava ürün otomatik olarak sepete atılır.

Van Nortis Balı Nedir?

Van Nortis balı, Arıların, Van ilinin Nortis Yaylasının geniş bitki florasındaki nektarlardan ortaya çıkan, açık kırmızı saydam bir renkten koyu kırmızı renge doğru giden, akışkanlığı az, nem oranı düşük olan bir baldır. Türkiye’de arıların bal ürettiği çiçeklerin %50 sinin bulunduğu, buna ek olarak sadece bu bölgeye has 24 endemik bitki türünün olduğu Van balı Osmanlı sofralarının baş tacı olmuştur.


Van Nortis Balı Nasıl Kullanılır?

Van Nortis balı, Ürünü güçlü bir şekilde duyumsamak için ürünü tek başına tüketmeyi tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra ürünü, yiyecek ve içeceklerinizi tatlandırmak veya hamur işlerinin lezzetini artırmak amacıyla da kullanabilirsiniz.


Van Nortis Balı Günde Ne Kadar Tüketilmelidir?

Van Nortis balını tek başına, diğer çiçek ballarında olduğu gibi günde 6 ila 10 tatlı kaşığı (50-80 gram) aralığında tüketebilirsiniz.


Van Nortis Balı Faydaları Nelerdir?

Kolesterolü düşürür.

Bağışıklığı güçlendirir.

Vitamin ve mineral deposudur.

Anti bakteriyel özelliği ile enfeksiyonları önler.

Kırmızı kan hücrelerini arttırır.

Probiyotiktir, bağırsak florasını düzenler.


Van Nortis Balı Nasıl Üretilir?

Van Nortis balı, Tadını ve lezzetini Doğu Anadolu’nun eşsiz güzellikteki Van ilin yüksek rakımlı, el değmemiş, bakir yaylalarında yetişen çeşitli endemik çiçeklerinden alan yayla balı, kimyasal kalıntı, tarım ilacı, yapay petek içermeyen arının kendi doğal habitatında işlediği peteklerden, ısıl işlem, pastörizasyon gibi endüstriyel işlemlerden geçmeden, besin ve şeker ilavesi yapılmadan üretilir. Balın en doğal ve saf halidir. Binlerce çiçeğin aromasını ve lezzetini içinde barındırmaktadır.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi