2 ALANA 1 BEDAVA KAMPANYASI

Van Tütsü Balı 500 Gr

69,99 TL

85,00 TL


* 100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücretsiz.
Aynı Gün Kargo

Aynı Gün
Kargo

Kaliteli Ürün

Kaliteli
Ürünler

Özenli Paketleme

Özenli
Paketleme

Üreticiden Alın

Üreticiden
Alıyorsunuz

2 Alana 1 Bedava Kampanyası yalnızca ilk seferde geçerlidir. Sepete Ekle butonuna tıkladığınızda 2 adet ücretli ve 1 adet bedava ürün otomatik olarak sepete atılır.

Tütsü Balı Nedir?

Tütsü Balı, arıların, Van ilinin yüksek Yaylalarının geniş bitki florasındaki nektarlardan ortaya çıkan, koyu kırmızı saydam bir renkten siyah renge doğru giden, akışkanlığı az, nem oranı düşük olan bir baldır. Türkiye’de arıların bal ürettiği çiçeklerin %50 sinin bulunduğu, buna ek olarak sadece bu bölgeye has 24 endemik bitki türünün olduğu Van bölgesinin nadide bir balıdır. Sertlik oranı yüksektir.


Tütsü Balı Nasıl Kullanılır?

Tütsü Balı, tadını güçlü bir şekilde duyumsamak için ürünü tek başına tüketmeyi tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra ürünü, yiyecek ve içeceklerinizi tatlandırmak amacıyla da kullanabilirsiniz.


Tütsü Balı Günde Ne Kadar Tüketilmelidir?

Tütsü Balı’nı kahvaltılarda ve gün içinde tek başına, diğer çiçek ballarında olduğu gibi günde 6 ila 10 tatlı kaşığı (50-80 gram) aralığında tüketebilirsiniz.


Tütsü Balı Faydaları Nelerdir?

Hemoroit tedavisinde ve kas spazmlarında etkilidir.

Karaciğer hastalıklarında faydalıdır.

Gaz şişkinliğine iyi gelir, kramp çözücü etkileri vardır.

Zehirlenme ve epilepsi hastalığında faydalıdır.

İdrar ve adet söktürücü ve Adet düzenleyicidir.

Safra sorunları ve sindirim sorunlarında etkilidir.


Tütsü Balı Nasıl Üretilir?

Tütsü Balı, tadını ve lezzetini Doğu Anadolu’nun eşsiz güzellikteki Van ilin yüksek rakımlı, el değmemiş, bakir yaylalarında yetişen çeşitli endemik çiçeklerinden alan yayla balı, kimyasal kalıntı, tarım ilacı, yapay petek içermeyen arının kendi doğal habitatında işlediği peteklerden, ısıl işlem, pastörizasyon gibi endüstriyel işlemlerden geçmeden, besin ve şeker ilavesi yapılmadan üretilir. Balın en doğal ve saf halidir. Binlerce çiçeğin aromasını ve lezzetini içinde barındırmaktadır.

 

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi