2. ÜRÜNDE %50 İNDİRİM

2. ÜRÜNDE %50 İNDİRİM HEMEN AL

2. Üründe %50 İndirim

Devedikeni Balı 500 Gr

Devedikeni Balı 500 Gr

89,90 TL

120,00 TL


* 150 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücretsiz.
Aynı Gün Kargo

Aynı Gün
Kargo

Kaliteli Ürün

Kaliteli
Ürünler

Özenli Paketleme

Özenli
Paketleme

Üreticiden Alın

Üreticiden
Alıyorsunuz

Devedikeni Balı

Devedikeni Balı soft yumuşak ve farklı bir tada sahiptir. Alışılmış bal tadı dışında bir tadı vardır. Kokusu ve rehası ile insanı cezbeder bolca tüketilse bile insanı rahatsız etmeyen bir özelliği vardır. Altın sarısı bir rengi vardır. Kokulu aromatik bir baldır. 

 

Devedikeni Balı Özellikleri

Devedikeni güçlü ve çizgili gövdesinin ucundaki iğneli ve mor renkli çiçekleriyle heybetli bir bitki türüdür. Deve Dikeni, faydaları ile Orta Çağ'dan bu günlere tıbbi bitkiler literatüründe kendisine yer bulmuş insanlığa fayda sağlamış bir bitkidir. 

Devedikeni yoğun olarak Nide-Nevşehir bölgesinde yüksek kesimlerde kolayca bulunabilmektedir. Devedikeni güçlü ve çizgili gövdesinin ucundaki iğneli ve mor renkli çiçekleriyle ihtişamlı bir bitkidir. Bu bitkinin diğer adı Kutsal Meryem dikeni olarak da geçmektedir. Bir söylentiye göre Meryem'in sütünden bir damla deve dikeninin yapraklarına düşmüş, süt yapraklara değdiğinde beyaz noktalar ortaya çıkmış ve oluşum böyle devam etmiştir.

Romalılar Deve Dikeni bitki özünü balla karıştırıp yemişlerdir. Daha çok kuru toprak da yetişen ve yol kenarlarında, Nide-Nevşehir bölgesinin boş arazi ve tarlalarında gözünüze mutlaka çarpacaktır. Deve Dikeni bitkisi dikenleri ile Nide-Nevşehir kuraklığına uyum sağlamış bir bitkidir. Çok sıcak geçen yıllarda nektar salgılayarak arılara sunar. Deve Dikeni balını arılar sadece sıcak geçen mevsimler de üretebilmektedir. Her yıl deve dikeni balı hasadı olmamaktadır. Deve Dikeni Balı nadir üretildiği için son derece kıymetli bir baldır. Deve Dikeni Balımızın her damlasında mühendisARI  lezzetini ve balının şifasını bulacaksınız. 

Ayrıca ;

·         Beyin fonksiyonunu geliştirdiği,

·         Ateş düşürücü etkisi olduğu,

·         Kemik sağlığını desteklediği,

·         Kansere karşı korumaya yardımcı olduğu,

·         Yüksek kolesterolü düşürdüğü,

·         Anne sütü üretimini artırdığı,

·         Sirozu engellediği,

·         Karaciğer yağlanmasını engellediği ve hastalıklardan koruduğu,

·         Sindirim sistemi ve mide de meydana gelen rahatsızlıkları engellediği belirtilmektedir.

 

Devedikeni Balı Üretim Serüveni

Deveikeni Balını Niğde bölgesinde ki arıcı arkadaşlarımızdan temin ediyoruz. MühendisARI ailesi olarak şuan Devedikeni Balını kendi bünyemizde üretemiyoruz. En kısa zamanda bu balı üretim bünyemize katmak en büyük isteğimiz.

 

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi