2. ÜRÜNDE %50 İNDİRİM

2. ÜRÜNDE %50 İNDİRİM HEMEN AL

2. Üründe %50 İndirim

Sarı Kantaron Yağı 30 ml.

Sarı Kantaron Yağı 30 ml.

35,00 TL

* 150 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücretsiz.
Aynı Gün Kargo

Aynı Gün
Kargo

Kaliteli Ürün

Kaliteli
Ürünler

Özenli Paketleme

Özenli
Paketleme

Üreticiden Alın

Üreticiden
Alıyorsunuz

Sarı Kantaron Yağı 30 ml.

Sarı Kantaron yağı, sarı kantaron çiçeklerinin zeytinyağındaki masaretidir. Sarı kantaron bitkisi Hypericum perforatum L. familyasındandır. Orta çağda eski Yunanlılar yaraları iyileştirmek amacı ile kullanmışlardır. Dünyanın birçok yerinde bulunur. Bitkinin içeriğindeki hypericin önemli bir etken maddedir. Ayrıca sarı kantaron tanen ve uçucu yağ içerir. İçeriğindeki tanen, uçucu yağ, acı maddeler, flavon türevleri ve C vitamini bakımından zengindir.

Dünyanın birçok yerinde kolayca yetiştirilebilen kantaron bitkisi, özellikle yol kenarlarında, ormanlık alanlarda, tarlalarda ve kırlarda kendiliğinden yetişir. Kantaron yağı, sarı kantaron bitkisinden elde edilir. Sarı kantaron bitkisi ise “mayasıl otu”, “kılıç otu” ve “koyunkıran” gibi isimlerle de bilinir.

Vitamin, mineral ve protein açısından çok zengin olan sarı kantaron yağı; doğal sarı kantaron bitkisinde yer alan tüm olumlu özelliklerin tamamını bünyesinde barındırır.

Sarı Kantaron yağı kas gevşetici özelliği ile meşhurdur. Aynı zamanda kan dolaşımını destekleyici, anti bakteriyel ve antiviraldir. Güçlü bir virüs önleyici olarak etki eder. Bunların dışında cilt bakımında da etkilidir. Cilt bakımı sağlar ve cilt problemlerine yardım eder.

Sarı Kantaron yağı ruhsal alanda da canlandırıcı ve ruhu açıcı etki göstermektedir. Bu yağ özellikle soğuk kış günlerinde ciltte bir miktar güneş ve sıcaklık hissine aracılık eder.

Hatırlatma: Cilt Sarı Kantaron yağına tepki göstermektedir. Cildin ışığa ve UV ışınlarına karşı hassasiyetini arttırmaktadır. Bu sebeple cilt lekelerine neden olabilir. Kullanımdan sonraki birkaç saat direkt güneşe çıkılmamalıdır. Özellikle beyaz tenlilerin dikkat etmesi önerilir.

SARI KANTARON YAĞI KULLANIM ALANLARI

• Cilde masaj yaparak uygulanabilir.
• Saç diplerindeki kuruluğu gidermek için kullanılabilir
• Tüm Cildin nemlilik ve yumuşaklık kazanmasında kullanılabilir.
• Haricen masaj yapmak sureti ile cilt bakımında kullanılabilir. Cildi beslemeye ve nemlendirmeye yardımcı olur.
 
İçerik: Sarı Kantaron Yağı (Oleum Olea europea, Oleum Hypericum Perforatum)

Elde etme metodu: Maserasyon yöntemi kullanılarak elde edilmiştir.
Sarı Kantaron yağı kurumaz çünkü temel yağ zeytinyağıdır. Karanlık ve serin yerde uzun yıllar dayanıklılığını korumaktadır.

Saklama Koşulları: Isı, ışık ve nemden koruyunuz. Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayınız.

Raf Ömrü: 3 yıldır.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi