2. ÜRÜNDE %50 İNDİRİM

2. ÜRÜNDE %50 İNDİRİM HEMEN AL

2. Üründe %50 İndirim

Çörekotu Yağı 50 ml.

Çörekotu Yağı 50 ml.

55,00 TL

* 150 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücretsiz.
Aynı Gün Kargo

Aynı Gün
Kargo

Kaliteli Ürün

Kaliteli
Ürünler

Özenli Paketleme

Özenli
Paketleme

Üreticiden Alın

Üreticiden
Alıyorsunuz

Çörekotu Yağı 50 ml.

Çörekotu Yağının Faydaları Nelerdir?

Çörekotu acımtırak tadı olan ve siyah tohumları olan tek yıllık bir bitkidir. Çörek otu (Nigella Sativa L.), çok eski çağlardan beri birçok hastalığın tedavisinde kullanılan Ranunculaceae familyasının türüdür. 

Son derece şifalı bir bitki olan çörekotu yağı, içeriğinde sabit ve uçucu yağlar, çeşitli alkoloidler, saponinler ve tanen bulunur. Omega-3 ve omega-6 yağ asidi ihtiva etmenin yanında, selenyum, çinko, demir, bakır, kalsiyum mineralleri ve yüksek oranda E vitamini içermektedir. Çörek otunun tohumlarından çörekotu tohumu yağı elde edilir. 

Soğuk press tekniği ile üretilen yağlar herhangi bir yüksek sıcaklık değerlerine maruz kalmadıkları için biyoaktif bileşikleri zarar görmez. Soğuk sıkım yağların ısıtılmaması gerekmektedir. 
Birçok amaç için tüketilen çörekotu yağı, salatalara eklenerek de tüketilebilir.

Soğuk pres tekniği; en yüksek nitelikli bitkisel yağların üretilmesinde kullanılan tekniklerin başında gelmektedir. Soğuk pres yöntemi ile elde edilen yağlar daha yüksek oranlarda antioksidanlar, fenolik bileşikler, fosfatidler, karotenoidler ve fitosteroller gibi bazı maddeleri içerdiklerinden dolayı sağlık açısından faydaları ön plana çıkmaktadırlar.

Çörekotu yağı Ne İşe Yarar?

Çörekotu yağı yüksek oranda çoklu doymamış yağ asitleri içermektedir. Uçucu yağlarla birlikte bağışıklık sistemine bir ivme sağlamaktadır. Bazı kaynaklara göre çörekotu yağı dahili olarak kullanıldığında bağışıklık düzenleyici güçlü özelliklere sahiptir. Sedef hastalığına, romatizma ve genel savunma sistemi zayıflıklarına yardım eder. 

Çörekotu yağının ağır kokusundan kaynaklı cilt bakımında kullanılması durumunda diğer yağlar ile karıştırılması uygun olacaktır. Böylelikle farklı etken maddeler birbirini destekleyecek ve tamamlayacaktır. 

1. Bir fincan suya 3-4 damla damlatılarak içilebilir
1. Salatalara eklenerek tüketilebilir
1. Rahat nefes almak için kullanılabilir

Ayrıca masaj şeklinde kullanıldığında cildi beslemeye ve nemlendirmeye yardımcı olabilir.

Hatırlatma: Uçucu yağların uzun süreli dahili kullanımının karaciğere yük bindireceği unutulmamalıdır. Bu sebeple çörekotu yağını da kür halinde kullanmak mantıklı olacaktır. Mümkün ise 12- 16 haftayı geçmeyecek şekilde kullanılması ve sonrasında bir süre ara verilmesi önerilir.

Elde Edilme Metodu: Soğuk presleme yöntemi ile elde edilmiştir.
Tüketim Önerisi: Direkt içilebilir. Salata ve yemeklere ilave edilebilir. 
Saklama Koşulları ve Raf Ömrü: Oda sıcaklığında (15-30°C) muhafaza ediniz. Isı, ışık ve nemden koruyunuz. Çocukların ulaşamayacağı yerde tutunuz. Raf ömrü 3 yıldır.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi