2. ÜRÜNDE %50 İNDİRİM

2. ÜRÜNDE %50 İNDİRİM HEMEN AL

2. Üründe %50 İndirim

Arı Poleni (P)

Arı Poleni (P)

70,00 TL

* 150 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücretsiz.
Aynı Gün Kargo

Aynı Gün
Kargo

Kaliteli Ürün

Kaliteli
Ürünler

Özenli Paketleme

Özenli
Paketleme

Üreticiden Alın

Üreticiden
Alıyorsunuz

Arı Poleni (P)

‘’DEĞERLİ’’ BESİN KAYNAĞI

Arı Poleni Nedir?

Arı poleni, bal arıları ve iğnesiz arılar tarafından çiçeklerden ve tohumlu bitkilerden toplanan floral polenlerin nektar veya bal, enzimler, mum ve arı sekresyonları ile yoğrulması sonucu oluşan bir arı ürünüdür. Polen arılar tarafından daha sonra tüketilmek üzere kovanda depolanmaktadır. 

Arı Poleni Besin Değerleri

Arı poleni, yapısındaki polifenolik bileşikler, protein,  flavonoidler, vitaminler, karbohidrat, yağ asitleri, çeşitli eser elementler, mineraller ve organik bileşikler bakımından zengindir.
Vitaminler ise (Niasin (B3), Piridoksin (B6), Tiamin (B1), Riboflavin (B2), Pantotenik asit (B5), Folik asit, Biotin (H) ), Tokoferol (E), Askorbik asit (C), Beta karoten)  mineral maddeler (Potasyum (K), (Mg), Çinko (Zn), Demir (Fe), Kalsiyum (Ca), Magnezyum Bakır (Cu), Manganez (Mn), Fosfor(P), fenolik ve flavonoidler, polifenoller, aminoasitler, yağ asitleri ve organik asitler gibi birçok biyolojik  aktivite gösteren maddeler olarak sıralanabilir. En önemli bileşiklerden olan polifenoller ise sağlık acısından büyük bir önem taşımaktadır. 

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi