1 ALANA 1 BEDAVA KAMPANYASI İÇİN SON

0 0 0 0
0 0 0 0
Saat
0 0 0 0
0 0 0 0
Dakika
0 0 0 0
0 0 0 0
Saniye

Akasya Balı

120,00 TL

150,00 TL


Aynı Gün Kargo

Aynı Gün
Kargo

Kaliteli Ürün

Kaliteli
Ürünler

Özenli Paketleme

Özenli
Paketleme

Üreticiden Alın

Üreticiden
Alıyorsunuz

AKASYA BALININ FAYDALARI

 

·         Bir test tüpü çalışmasında, akasya balının akciğer kanseri hücrelerinin yayılımını etkili şekilde durdurabildiği görülmüştür.

·         Akasya balında bulunan Hidrojen peroksit sayesinde antibiyotik dirence sahip bakterilere karşı etkili olduğu tespit edilmiştir.

·         Akasya balının antioksidan ve antibakteriyel özelliklerinden dolayı, yaranın iyileşmesini hızlandırabildiği ve bakteri enfeksiyonunu önleyebildiği yapılan test tüpü ve hayvan deneylerinde, görülmüştür.

·         Akasya Balı bağışıklık sistemini güçlendirir ve canlılığı artırır;

·         Kan ve kan dolaşımının bileşimini iyileştirir, hemoglobin ve vazodilatasyon miktarını artırır;

·         Metabolik ve sindirim süreçlerinin optimizasyonunda etkikidir.

·         Karaciğer aktivitesinin normalleşmesi, diüretik ve antimikrobiyal etkiye sahiptir.

·         Astıma bağlı oluşan nefes darlığı ve öksürük gibi şikayetlerin azalmasını sağlamaktadır.

·         Erkeklerde ve kadınlarda üreme fonksiyonunun iyileştirilmesinde olumlu etkiye sahiptir.

·         Cinsel gücü artırır, aynı zamanda kaliteyi ve sperm hareketliliğini artırır.

·         Akasya balı ürogenital bölgenin çeşitli patolojilerinin karmaşık tedavisinde kullanılmaktadır.

·         Akasya balı kadınların hormonal seviyelerini dengelenmesine ve üreme fonksiyonlarının normalleştirmenize yardımcı olur.

·         Kadınların üreme sistemi hastalıkları için yardımcı bir tedavi olarak kullanılır.

·         Düşük hemoglobin seviyeleri ile baş etmeye yardımcı olur. Bu, adet gören kadınlar için iyidir. Adet sırasında ağrıyı azaltılmasına yardımcı olur.

·         Solunum sistemi hastalıklarından iyileşmenin hızlanmasını sağlar.

·         Beyin aktivitesinin uyarılmasında, stres ve depresyondan kurtulmada, uykunun normalleşmesinde etkilidir.

·         Gelişim çağında olan çocuklardaki diş ve kemik gelişimine katkı sağlamaktadır.

·         Kansızlık ve buna bağlı meydana gelen yorgunluğa iyi gelmektedir.

·         Yara iyileşmesinde ve iltihap önleyici etkiye sahiptir.

·         Akasya balı ile yapılan her türlü maske, kese, masaj, banyo ve sargıların kadın sağlığı üzerinde olumlu etkisi vardır, canlanır, cildi sıkılaştırır ve vücudun belirli bölgelerinde oluşan "portakal kabuğu" ndan kurtulmasına katkı sağlar.

·         Akasya balı kardiyovasküler sistemi güçlendirir, enfeksiyonlara direnci arttırır, mukoza zarının iyileşme sürecini hızlandırır.

·         Baş dönmesini önlemeye yardımcı olur.

·         Akasya balında pek çok önemli antioksidanlar mevcuttur.

·         Flavonoidler akasya balında bulunan temel antioksidan türü durumundalar. Flavonoidler bakımından zengin bir beslenme, kalp hastalıkları ve belli kanser türleri gibi kronik hastalıklara dair riskinizi azaltır.

·         Akasya balında bitkisel bir pigment olan ve güçlü antioksidan özelliklere sahip beta karoten de bulunuyor.

·         Başta bel ağrısı yaşayan kişiler ve diğer ağrılara karşı da akasya balı oldukça etkilidir.

·         Akasya balı enerji metabolizmasını düzenleyebildiği ve bir afrodizyak görevi gördüğü, yani libidoyu artırdığı da bilinmektedir.

·         Genellikle Akasya Balı bukleler, tırnak plakları ve cildin durumunu iyileştirebilen çeşitli etkili kozmetiklerin bir bileşenidir.

·         Akasya'dan bu kadar tatlı nektarın kullanılmasıyla, daha güçlü cinsiyetin üreme işlevi iyileşir.

·         Akasya balı, yüksek fosfor ve kalsiyum içeriğine sahiptir. Bu elementler sağlıklı dişler ve kemikler için gereklidir. Bu inceliğin diyete düzenli olarak dahil edilmesi görüşü iyileştirebilir ve katarakt, konjunktivit ve glokom riskini azaltabilir.

 

·         Zengin bileşimi sayesinde bu ürün fazla kilolarla mücadele için mükemmeldir. Böylece vücuttan diğer ürünlerle çıkarılan faydalı bileşenlerin rezervlerini yeniler, çeşitli vitamin ve minerallerle doyurur ve ayrıca sinir sistemi üzerinde sakinleştirici bir etkiye sahiptir.

·         Bal, toksinlerin ve toksik elementlerin ortadan kaldırılmasını destekler, safra çıkışını normalleştirir ve yağların uygun şekilde emilmesini sağlar. Bütün bunlar kısa sürede vücut ağırlığının düşmesine neden olur.

İşte 3 etkili tarif:

Göz hastalıkları için. Akasya balı, kaynar suda (1 ila 2 oranında) seyreltilir. Günde 3-4 kez gözlere damlamak. Konjonktivit, keratit, blefarit ile yardımcı olur.

Kronik uykusuzluk ile. Akasya balı (1 yemek kaşığı) geceleri ılık sütle içilir. Ayrıca limon balsamı, limon veya nane kaynağını da pişirebilirsiniz. Sinir gerginliğini giderir, uykuyu normalleştirir.

Solunum hastalıkları ile. % 30 bal çözeltisi (tercihen beyaz akasya) kaynamış su ile seyreltilmelidir. Yavaşça buharları solun (en fazla 20 dakika). Larenjit, bronşit, astım ile yardımcı olur.

Yaralar varsa, sorunlu bölgeleri bu tatlıyla yağlayabilirsiniz. Cilt yenilenme süreci çok daha hızlı olacaktır.

 

 

Beyaz akasya, bal konusunda cömerttir. Çiçeklenme döneminde geçip aromasının tadını çıkarmak imkansızdır.

Kokulu akasya kümeleri, inanılmaz derecede sağlıklı ve aromatik bir ürünün kaynağıdır. Yüksek vitamin, enzim, eser element ve diğer faydalı maddeler içeriği nedeniyle, ürün her yaştan insan için gerçek bir incelik ve ilaçtır.

Akasya balı şeffaf, hafif altın olmalıdır.... Kokusu vanilyanın narin aromasını anımsatmalıdır. Sıvı halde iki yıla kadar dayanır. Kristalleşmenin ardından ince granüllerle süt beyazı olur. Kristalleşme çok yavaş gerçekleşir ve tüm faydalı özellikleri korunur.

Doğru olan nasıl seçilir?

Doğal akasya balı seçimi kolaylıkla yanılabilir., çünkü taze bir durumda uzun süre kristalleşmez ve şeffaf, açık sarı renkli, tortu ve bulanıklık olmadan, keskin bir kokuya sahip olmamalı ve acı vermemelidir. Sahte tatlı su gibidir. Test çubuğunu balın içine daldırıp çekerseniz, yavaşça süzülür ve yavaş yavaş düzleşen bir tepe oluşturur.

Tavsiye: İyot ile doğallık test edilebilir. Numuneye bir damla damlatırsanız ve mavi bir nokta belirirse, bu, içindeki nişasta varlığını gösterir. Ürüne daldırıldığında mavi bir renk veren ve aynı zamanda nişasta varlığını da gösteren test şeritleri vardır. Sirke yardımı ile tebeşir varlığını belirleyebilirsiniz.

Nerede ve nasıl saklanır?

Akasya balı uzun süre saklanır ve uygun depolama ile tüm faydalı özellikleri korunur. En iyisi buzdolabında değil, karanlık bir kavanozda ve serin bir yerde saklamaktır. Temas zehirli tuzlar oluşturduğundan, galvanizli veya metal bir kap içinde saklamayın. Uzun bir raf ömrü, üründeki doğal koruyucuların içeriğini gösterir, ancak bir yıllık depolamadan sonra bal, özelliklerini kısmen kaybeder.

Kompozisyon

Akasya balı, çok çeşitli kimyasal elementler içerir.... Çok besleyici ve yüksek kalorili bir üründür. Bu balın 100 g'ı şunları içerir:

82 g'a kadar karbonhidratlar;

proteinler -0.7 g;

0,3 g'a kadar lif;

17 g'a kadar su;

diyet lifi -0.2 g

Bal vitaminleri bakımından zengindir: A, C, E, K, B2 ve B6. Kalsiyum magnezyum; iyot; Demir; besinlerin uygun şekilde sindirilmesine ve emilmesine katkıda bulunan büyük miktarda organik asit, eser elementler ve enzimler.

Bu kompozisyon sayesinde çocuklar için tavsiye edilir. Balın kalori içeriği, 100 g ürün başına ortalama 320 kcal veya yemek kaşığı başına yaklaşık 64 kcal'dir.

Akasya balı iyileştirici özellikleriyle benzersizdir... En aktif doğal ilaçlarla karşılaştırılabilir, uygun sindirim için 3 yaşından büyük çocuklar için bile faydalı olduğu için alerji yapmayan bu tür baldır.

Kardiyovasküler sistemin çalışmasını normalleştirir, kan basıncını düşürür, serebral dolaşımı iyileştirir, hafızayı geri kazandırır, migren baş ağrılarında kullanılır. Solunum sistemi üzerinde olumlu etkisi vardır, nazofarenks ve tüm solunum yolu hastalıklarının tedavisinde yardımcı olur.

Karaciğer ve böbreklerin düzgün çalışmasını destekler, hemoglobini artırır, bağışıklık ve sinir sistemini güçlendirir. Eser elementleri sindirimi destekler, mide ülserlerinin tedavisinde yardımcı olur. İçeriğindeki kalsiyum sayesinde cilt ve tırnakların durumunu iyileştirir. Uykusuzluk ve aşırı heyecan için kullanılır.

Göz hastalıklarını tedavi eder: glokom, katarakt ve diğer iltihaplı hastalıklar. Antibakteriyel, antiviral ve antifungal özelliklere sahiptir. Vücudu bir bütün olarak gençleştirir ve gün boyu enerji verir.

Kontrendikasyonlar

Akasya balının tüm faydalı özelliklerine rağmen zarar verebilir.... Makul bir miktar yalnızca faydalıdır.

Dikkat: Akciğer hastalıkları, obezite, akut pankreatit ve gastrit, şiddetli kalp yetmezliği, diabetes mellitus ve arı ürünlerine alerjik reaksiyonu olan kişilerde dikkatli alınmalıdır.

Dozaj

Akasya balı çok miktarda karbonhidrat içerdiğinden alımı sınırlandırılmalıdır.... Bir yetişkin için günlük norm 100 g'dır ve 40 g'a kadar olan çocuklar için hamilelik sırasında 1-2 çay kaşığı tavsiye edilir - bu, kadınları sinirlilik ve ağlamadan koruyacaktır. Emzirme döneminde doktorlar bundan kaçınmayı tavsiye ediyorlar.

Uygulamanın faydaları

Akasya balı, halk hekimliğinde ve kozmetikte yaygın olarak kullanılmaktadır.

Halk hekimliğinde

Halk hekimliğinde antiinflamatuar bir öksürük ilacı olarak kullanılır. Angina ve stomatit ile, balı suyla seyrelterek, boğazı ve ağzı çalkalayın.

Balgam söktürücü olarak, 500 g balı bir bardak ezilmiş aloe yaprağı ile karıştırarak bronşit ve zatürree için alınır. Bu karışıma yarım bardak zeytinyağı ve ıhlamur infüzyonu ekleyebilirsiniz.

Göz hastalıklarında yaygın olarak kullanılmaktadır. Katarakt ve glokom için bal 1: 2 oranında distile su ile karıştırılır ve 3 hafta boyunca günde 2 defa göze damlatılır.

Hipertansiyon ve yüksek tansiyon için şunları karıştırın:

bir bardak akasya balı;

bir bardak pancar suyu;

bir bardak limon suyu.

Bu ilacı bir ay boyunca 1-2 çay kaşığı alın.

Günde 50 gram akasya balı yemek vücudun genel durumunu iyileştirebilir, kan damarlarını güçlendirebilir ve hemoglobini artırabilir.

Kozmetolojide

Akasya balı, kozmetolojide de uygulamasını buldu.... Şampuanlarda, kremlerde ve balsamlarda gençleştirici bir bileşen olarak bulunur.

Buna dayanarak yüz maskeleri yapılır:

3 çay kaşığı bal;

1 çay kaşığı zeytinyağı;

3 yemek kaşığı. yemek kaşığı badem tozu.

Her şeyi karıştırın ve dairesel hareketlerle cildinize sürün, ardından ılık suyla durulayın.

Vücut için 5 yemek kaşığı gerekir. yemek kaşığı akasya balı, 2 yemek kaşığı. yemek kaşığı gül yağı ve 2 su bardağı badem yağı. Her şeyi karıştırın ve kuru cilde uygulayın.

Çıbanlardan, çıbanlardan ve apselerden kurtulmak için, orantılı olarak bir solüsyona batırılmış bir bez uygulanır: bir bardak ıhlamur çiçeği kaynatma için bir çorba kaşığı bal. 20 dakika saklayın.

Nasıl zarar verebilir?

Sağlığı iyileştirici etki, normalize edilmiş ve düzenli alımı ile sağlanabilir.

Obeziteye yatkın kişiler, şeker hastaları ve alerjiye yatkın kişiler tarafından çok dikkatli kullanılmalıdır.

Üç yaşın altındaki çocukların akasya balı kullanması yasaktır.

Ürün ayrıca diş minesini olumsuz etkileyebilir, çürüklere ve periodontal hastalığa neden olabilir.

Beyaz akasya'dan sadece bal elde edilmez. Robinia ailesinin tohumları ve tıbbi özelliklere sahip çiçekler, yapraklar ve baklalar da yararlıdır.

Sonuç

Akasya balı, mucizeler yaratabilen gerçek bir şifacıdır... Ve piyasada nadir değildir. Yemeklerde günlük olarak yemek, harika bir ürünün tadını ve aromasını tatmakla kalmayacak, aynı zamanda sağlığınızı iyileştirecek, kendinize uzun süre sağlıklı ve uzun ömür sağlayacaktır.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi