2. ÜRÜNDE %50 İNDİRİM

2. ÜRÜNDE %50 İNDİRİM HEMEN AL

2. Üründe %50 İndirim

Krem Bal 500 Gr

Krem Bal 500 Gr

79,90 TL

120,00 TL


* 150 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücretsiz.
Aynı Gün Kargo

Aynı Gün
Kargo

Kaliteli Ürün

Kaliteli
Ürünler

Özenli Paketleme

Özenli
Paketleme

Üreticiden Alın

Üreticiden
Alıyorsunuz

KREM BAL

Krem Bal, tüm bal çeşitleri arasında en çok tüketilen ballardan biridir. Hem besin değerlerinin yüksek hem de fiyat olarak avantajlı olması Krem Bal’ı kahvaltıların vazgeçilmezi yapmaya yetiyor.

Ancak her krem bal bir değildir. Özellikle Mühendis Arı’nın kendisinin ürettiği Krem Bal tadıldığında, damakta bıraktığı hoş ve baymayan tadıyla her öğünün vazgeçilmezi olacak.

Mühendis Arı Krem Bal balı soft yumuşak bir tada sahiptir. Kokusu ve rehası ile insanı cezbeder, bolca tüketilse ve kaşık kaşık yenilse dahi insanı rahatsız etmez. Krem Bal, çocuklu ailelerin en çok tercih ettiği bal olup sofraların vazgeçilmezidir. Krem Bal açık sarı renginde olur.

Mühendis Arı Krem Bal üretim çiftliğinde 640 kovan Kafkas ırkı arı kolonisi bulunmaktadır. 


KREM BAL FAYDALARI

Krem Bal anti bakteriyel özelliği sayesinde birçok hastalığa karşı koyucudur.

Krem Bal hızla kana karışır ve vücuda enerji verir.

Kan yapar, anemi hastalarına sıklıkla tavsiye edilir.

Kalp adalesine faaliyet ve dinçlik verir, bu sebeple kalp hastaları için birebirdir.

Baş ağrılarına iyi gelir.

Soğuk algınlığı ve grip gibi hastalıklar için vitamin deposudur.


KREM BAL NEREDE ÜRETİLİR?

Ocak ve Mayıs ayları arasında erken bahar için Antalya Kumluca'da konaklayan arı çiftliğimiz, Mayıs ayı içerisinde, orta mevsim sırasında konaklamak için Muş Güroymak bölgesine doğru yola çıkar. Haziran ayı içerisinde iki gruba ayrılarak Bitlis'in Ahlat ve Hizan yaylalarına tırlar aracılığı ile taşınır. Eylül sonunda kış mevsimini geçirmek için tekrar Antalya bölgesine doğru yola çıkar ve bal serüvenini tamamlamış olur. 


KREM BAL HASAT ZAMANI

Birinci bal hasat zamanı 20 Temmuz ve 30 Temmuz arasıdır. 

İkinci bal hasat zamanı 25 Ağustos ve 10 Eylül arasıdır.

(Hasat zamanı ve süresi mevsim koşullarına göre değişiklik gösterebilir.) 


KREM BAL NASIL YAPILIR?

Bitlis’te bal üretmeye uygun bir yayla seçmek için arıcılık uzmanımız Tayfun Derin, mayıs ayında yola çıkar. Uygun yaylayı seçer ve arılarımızın konaklayacağı araziyi belirler. Mühendis Arı Krem Bal üretim çiftliği sorumlusu Tayfun Derin, Haziran ortalarında arıları Muş'ta konakladığı araziden tırlara yükleyerek Bitlis’te seçtiğimiz yaylalara doğru yola çıkar. Bu yolculuk hem arılar hem de arıcı için oldukça zorlu ve meşakkatlidir. Arıları sağ salim araziye indirdiğimizde Mühendis Arı Krem Bal üretim serüvenimiz esas olarak başlamış olur. Doğada yavaş yavaş bal çiçekleri açmaya başlamıştır. Bu tarihten itibaren arılarımız bal toplamaya ve stoklamaya başlar. Mühendis Arı Krem Bal’ın en büyük özelliği Kafkas arı ırkından elde edilmesidir. Kafkas arı ırkının diğer arı ırklarına göre bal özütleme dili daha uzundur. Bu yüzden Mühendis Arı Krem Bal birçok baldan daha eşsiz bir tada ve aromaya sahiptir. 

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi