2. ÜRÜNDE %50 İNDİRİM

2. ÜRÜNDE %50 İNDİRİM HEMEN AL

2. Üründe %50 İndirim

Narenciye Balı 500 Gr

Narenciye Balı 500 Gr

49,90 TL

70,00 TL


* 150 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücretsiz.
Aynı Gün Kargo

Aynı Gün
Kargo

Kaliteli Ürün

Kaliteli
Ürünler

Özenli Paketleme

Özenli
Paketleme

Üreticiden Alın

Üreticiden
Alıyorsunuz

NARENCİYE BALI

Narenciye Balı, tüm bal çeşitleri arasında en çok tüketilen ballardan biridir. Hem besin değerlerinin yüksek hem de fiyat olarak avantajlı olması Narenciye Balı’nı kahvaltıların vazgeçilmezi yapmaya yetiyor.

Ancak her Narenciye Balı bir değildir. Özellikle Mühendis Arı’nın kendisinin ürettiği Narenciye Balı tadıldığında, damakta bıraktığı hoş ve baymayan tadıyla her öğünün vazgeçilmezi olacak.

Mühendis Arı Narenciye Balı balı soft yumuşak bir tada sahiptir. Kokusu ve rehası ile insanı cezbeder, bolca tüketilse ve kaşık kaşık yenilse dahi insanı rahatsız etmez. Narenciye Balı, çocuklu ailelerin en çok tercih ettiği bal olup sofraların vazgeçilmezidir. Narenciye Balı açık sarı renginde olur.

Mühendis Arı Narenciye Balı üretim çiftliğinde 450 kovan Kafkas ırkı arı kolonisi bulunmaktadır. 


NARENCİYE BALI FAYDALARI

Narenciye Balı anti bakteriyel özelliği sayesinde birçok hastalığa karşı koyucudur.

Narenciye Balı hızla kana karışır ve vücuda enerji verir.

Kan yapar, anemi hastalarına sıklıkla tavsiye edilir.

Kalp adalesine faaliyet ve dinçlik verir, bu sebeple kalp hastaları için birebirdir.

Baş ağrılarına iyi gelir.

Soğuk algınlığı ve grip gibi hastalıklar için vitamin deposudur.


NARENCİYE BALI NEREDE ÜRETİLİR?

Kafkas ırkı arılarımız Kasım ayı içerisinde iki gruba ayrılarak Antalya Kumluca yaylalarına tırlar aracılığı ile taşınır. Nisan ve Mayıs ayı boyunca Narenciye Balı üretimi bu bölgede yapılır. 


NARENCİYE BALI HASAT ZAMANI

Birinci bal hasat zamanı 5 – 15 Mayıs arasıdır. 

(Hasat zamanı ve süresi mevsim koşullarına göre değişiklik gösterebilir.) 


NARENCİYE BALI NASIL YAPILIR?

Antalya’da bal üretmeye uygun bir yayla seçmek için arıcılık uzmanımız Tayfun Derin, Kasım ayında yola çıkar. Uygun yaylayı seçer ve arılarımızın konaklayacağı araziyi belirler. Mühendis Arı Narenciye Balı üretim çiftliği sorumlusu Tayfun Derin, Nisan ortalarında arıları konakladığı araziden tırlara yükleyerek Antalya’da seçtiğimiz yaylalara doğru yola çıkar. Bu yolculuk hem arılar hem de arıcı için oldukça zorlu ve meşakkatlidir. Arıları sağ salim araziye indirdiğimizde Mühendis Arı Narenciye Balı üretim serüvenimiz esas olarak başlamış olur. Doğada yavaş yavaş bal çiçekleri açmaya başlamıştır. Bu tarihten itibaren arılarımız bal toplamaya ve stoklamaya başlar. Mühendis Arı Narenciye Balı’nın en büyük özelliği Kafkas arı ırkından elde edilmesidir. Kafkas arı ırkının diğer arı ırklarına göre bal özütleme dili daha uzundur. Bu yüzden Mühendis Arı Narenciye Balı birçok baldan daha eşsiz bir tada ve aromaya sahiptir. 

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi