2. ÜRÜNDE %50 İNDİRİM

2. ÜRÜNDE %50 İNDİRİM HEMEN AL

2. Üründe %50 İndirim

Sivas Çiçek Balı 325 Gr

Sivas Çiçek Balı 325 Gr

39,90 TL

50,00 TL


* 150 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücretsiz.
Aynı Gün Kargo

Aynı Gün
Kargo

Kaliteli Ürün

Kaliteli
Ürünler

Özenli Paketleme

Özenli
Paketleme

Üreticiden Alın

Üreticiden
Alıyorsunuz

ÇİÇEK BALI

Çiçek balı, tüm bal çeşitleri arasında en çok tüketilen ballardan biridir. Hem besin değerlerinin yüksek hem de fiyat olarak avantajlı olması çiçek balını kahvaltıların vazgeçilmesi yapmaya yetiyor.

Ancak her çiçek balı bir değildir. Özellikle Mühendis Arı’nın kendisinin ürettiği Sivas Yöresi Çiçek Balı tadıldığında, damakta bıraktığı hoş ve baymayan tadıyla her öğünün vazgeçilmezi olacak.

Mühendis Arı Sivas Yöresi Çiçek Balı balı soft yumuşak bir tada sahiptir. Kokusu ve rehası ile insanı cezbeder, bolca tüketilse bile insanı rahatsız etmeyen bir özelliği vardır. Çiçek Balı, çocuklu ailelerin en çok tercih ettiği bal olup sofraların vazgeçilmezidir. Sivas Yöresi Çiçek Balı altın sarısı renginde olur.

Mühendis Arı Sivas Yöresi Çiçek Balı üretim çiftliğinde 450 kovan Kafkas ırkı arı kolonisi bulunmaktadır. 


ÇİÇEK BALI FAYDALARI

Çiçek Balı kana hızlı şekilde karışır ve yüksek enerji verir.

Çiçek Balı kan yapar, kan yapıcı olarak kullanılabilir.

Mikropları temizler ve bağışıklık sisteminin güçlenmesine fayda sağlar.

Sağlam bir antioksidan olarak kalp hastalıkları, damar hastalıkları ve kanser gibi hastalıklara karşı bünyeyi güçlendirir.

Göz bozuklukları için şifa vericidir.

Ülser tedavisi için kullanılabilir, mide yanmalarına iyi gelir, karın ağrılarını giderir.

Kolesterol düşürücüdür.

Sarılık, Hepatit B ve Hepatit C gibi karaciğer hastalıklarına karşı koruma sağlar.

Prostat rahatsızlıklarına iyi gelir.

İshal gibi bağırsak rahatsızlıklarını önler.

Hafıza kuvvetlendirir.

Hazımsızlığı alır.

 

ÇİÇEK BALI NEREDE ÜRETİLİR?

Ocak ve Mayıs ayları arasında erken bahar için Antalya Beykonak’da konaklayan çiftliğimiz Mayıs ayı içerisinde, orta mevsimde konaklamak için Diyarbakır Karacadağ bölgesine yola çıkar. Haziran ayı içerisinde Mühendis Arı, Sivas bölgesine tırlar aracılığı ile taşınır. Eylül sonunda kış mevsimi için tekrar Antalya bölgesine kışlamak için yola çıkar ve bal serüvenini tamamlamış olur. 


ÇİÇEK BALI HASAT ZAMANI

Birinci Bal Hasat Zamanı 20 Temmuz ve 30 Temmuz arasıdır. 

İkinci Bal Hasat Zamanı 25 Ağustos ve 10 Eylül arasıdır.

(Hasat zamanı ve süresi mevsim koşullarına göre değişiklik gösterebilir.) 

 

ÇİÇEK BALI NASIL YAPILIR?

Mühendis Arı Sivas Yöresi Çiçek Balı bizim sizlere sunmak için uğraştığımız en değerli ürünlerimizden biridir. Sivas Yöresi Çiçek Balı üretimi için eşsiz bir doğaya sahipken aynı zamanda çok nazlı bir coğrafyadır. Burada hava koşulları çok hızlı değişebilir, bir anda ani bir toz rüzgârı ile bal mevsimi bitebilir. Karasal iklim burada çok fazla hissedilir. Sivas Yöresi Çiçek Balı için her yıl düzenli olarak bal üretimi yapılabilir.

Sivas yöresinde bal üretmeye uygun bir yayla seçmek için Arıcılık uzmanımız Tayfun Derin, mayıs ayında yola çıkar. Uygun yaylayı seçer ve arılarımızın konaklayacağı araziyi belirler. Mühendis Arı Sivas Yöresi Çiçek Balı üretim çiftliği sorumlusu Cemil Gedik, Haziran ortalarında arıları Diyarbakır’da konakladığı araziden tırlara yükleyerek Sivas’ta seçtiğimiz yayla için yola çıkar. Bu yolculuk hem arılar hem de arıcı için zorlu ve meşakkatlidir. Arıları sağ salim araziye indirdiğimizde Çiçek Balı serüvenimiz esas olarak başlar. Doğada yavaş yavaş bal çiçekleri açmaya başlamıştır. Bu tarihten itibaren arılarımız bal toplamaya ve stoklamaya başlar. Mühendis Arı Sivas Yöresi Çiçek Balı’nın içerisinde kekik, ballıbaba, fi, korunga, süpürgelik, pıtrak, sarı diken, mor diken ve 1000 çeşit çok özel çiçek bulunmaktadır. Mühendis Arı Sivas Yöresi Çiçek Balı’nın en büyük özelliği Kafkas arı ırkından elde edilmesidir. Kafkas arı ırkının diğer arı ırklarına göre bal özütleme dili daha uzundur. Bu yüzden Mühendis Arı Sivas Yöresi Çiçek Balı eşsiz bir tada ve aromaya sahiptir. 

 

Üretim Yeri
Üretim Yeri kategori-sivas-uretim-ciftligi

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi