2. ÜRÜNDE %50 İNDİRİM

2. ÜRÜNDE %50 İNDİRİM HEMEN AL

2. Üründe %50 İndirim

Akasya Balı 1 Kg

Akasya Balı 1 Kg

119,90 TL

150,00 TL


* 150 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücretsiz.
Aynı Gün Kargo

Aynı Gün
Kargo

Kaliteli Ürün

Kaliteli
Ürünler

Özenli Paketleme

Özenli
Paketleme

Üreticiden Alın

Üreticiden
Alıyorsunuz

AKASYA BALI

Beyaz akasya, bal konusunda cömerttir. Çiçeklenme döneminde geçip aromasının tadını çıkarmak imkansızdır.

Kokulu akasya kümeleri, inanılmaz derecede sağlıklı ve aromatik bir ürünün kaynağıdır. Yüksek vitamin, enzim, eser element ve diğer faydalı maddeler içeriği nedeniyle, ürün her yaştan insan için gerçek bir incelik ve ilaçtır.

Akasya balı şeffaf, hafif altın olmalıdır... Kokusu vanilyanın narin aromasını anımsatmalıdır. Sıvı halde iki yıla kadar dayanır. Kristalleşmenin ardından ince granüllerle süt beyazı olur. Kristalleşme çok yavaş gerçekleşir ve tüm faydalı özellikleri korunur.

Doğru olan nasıl seçilir?

Doğal akasya balı seçimi kolaylıkla yanılabilir. Çünkü taze bir durumda uzun süre kristalleşmez ve şeffaf, açık sarı renkli, tortu ve bulanıklık olmadan, keskin bir kokuya sahip olmamalı ve acı vermemelidir. Sahte tatlı su gibidir. Test çubuğunu balın içine daldırıp çekerseniz, yavaşça süzülür ve yavaş yavaş düzleşen bir tepe oluşturur.

Tavsiye: İyot ile doğallık test edilebilir. Numuneye bir damla damlatırsanız ve mavi bir nokta belirirse, bu, içindeki nişasta varlığını gösterir. Ürüne daldırıldığında mavi bir renk veren ve aynı zamanda nişasta varlığını da gösteren test şeritleri vardır. Sirke yardımı ile tebeşir varlığını belirleyebilirsiniz.

 

AKASYA BALININ FAYDALARI

Bir test tüpü çalışmasında, akasya balının akciğer kanseri hücrelerinin yayılımını etkili şekilde durdurabildiği görülmüştür.

Akasya balında bulunan Hidrojen peroksit sayesinde antibiyotik dirence sahip bakterilere karşı etkili olduğu tespit edilmiştir.

Akasya balının antioksidan ve antibakteriyel özelliklerinden dolayı, yaranın iyileşmesini hızlandırabildiği ve bakteri enfeksiyonunu önleyebildiği yapılan test tüpü ve hayvan deneylerinde, görülmüştür.

Akasya Balı bağışıklık sistemini güçlendirir ve canlılığı artırır;

Kan ve kan dolaşımının bileşimini iyileştirir, hemoglobin ve vazodilatasyon miktarını artırır;

Metabolik ve sindirim süreçlerinin optimizasyonunda etkikidir.

Karaciğer aktivitesinin normalleşmesi, diüretik ve antimikrobiyal etkiye sahiptir.

Astıma bağlı oluşan nefes darlığı ve öksürük gibi şikayetlerin azalmasını sağlamaktadır.

Erkeklerde ve kadınlarda üreme fonksiyonunun iyileştirilmesinde olumlu etkiye sahiptir.

Cinsel gücü artırır, aynı zamanda kaliteyi ve sperm hareketliliğini artırır.

Akasya balı ürogenital bölgenin çeşitli patolojilerinin karmaşık tedavisinde kullanılmaktadır.

Akasya balı kadınların hormonal seviyelerini dengelenmesine ve üreme fonksiyonlarının normalleştirmenize yardımcı olur.

Kadınların üreme sistemi hastalıkları için yardımcı bir tedavi olarak kullanılır.

Düşük hemoglobin seviyeleri ile baş etmeye yardımcı olur. Bu, adet gören kadınlar için iyidir. Adet sırasında ağrıyı azaltılmasına yardımcı olur.

Solunum sistemi hastalıklarından iyileşmenin hızlanmasını sağlar.

Beyin aktivitesinin uyarılmasında, stres ve depresyondan kurtulmada, uykunun normalleşmesinde etkilidir.

Gelişim çağında olan çocuklardaki diş ve kemik gelişimine katkı sağlamaktadır.

Kansızlık ve buna bağlı meydana gelen yorgunluğa iyi gelmektedir.

Yara iyileşmesinde ve iltihap önleyici etkiye sahiptir.

Akasya balı ile yapılan her türlü maske, kese, masaj, banyo ve sargıların kadın sağlığı üzerinde olumlu etkisi vardır, canlanır, cildi sıkılaştırır ve vücudun belirli bölgelerinde oluşan "portakal kabuğu" ndan kurtulmasına katkı sağlar.

Akasya balı kardiyovasküler sistemi güçlendirir, enfeksiyonlara direnci arttırır, mukoza zarının iyileşme sürecini hızlandırır.

Baş dönmesini önlemeye yardımcı olur.

Akasya balında pek çok önemli antioksidanlar mevcuttur.

Flavonoidler akasya balında bulunan temel antioksidan türü durumundalar. Flavonoidler bakımından zengin bir beslenme, kalp hastalıkları ve belli kanser türleri gibi kronik hastalıklara dair riskinizi azaltır.

Akasya Balı’nda bitkisel bir pigment olan ve güçlü antioksidan özelliklere sahip beta karoten de bulunuyor.

Başta bel ağrısı yaşayan kişiler ve diğer ağrılara karşı da akasya balı oldukça etkilidir.

Akasya balı enerji metabolizmasını düzenleyebildiği ve bir afrodizyak görevi gördüğü, yani libidoyu artırdığı da bilinmektedir.

Genellikle Akasya Balı bukleler, tırnak plakları ve cildin durumunu iyileştirebilen çeşitli etkili kozmetiklerin bir bileşenidir.

Akasya'dan bu kadar tatlı nektarın kullanılmasıyla, daha güçlü cinsiyetin üreme işlevi iyileşir.

Akasya balı, yüksek fosfor ve kalsiyum içeriğine sahiptir. Bu elementler sağlıklı dişler ve kemikler için gereklidir. Bu inceliğin diyete düzenli olarak dahil edilmesi görüşü iyileştirebilir ve katarakt, konjunktivit ve glokom riskini azaltabilir.

Zengin bileşimi sayesinde bu ürün fazla kilolarla mücadele için mükemmeldir. Böylece vücuttan diğer ürünlerle çıkarılan faydalı bileşenlerin rezervlerini yeniler, çeşitli vitamin ve minerallerle doyurur ve ayrıca sinir sistemi üzerinde sakinleştirici bir etkiye sahiptir.

Bal, toksinlerin ve toksik elementlerin ortadan kaldırılmasını destekler, safra çıkışını normalleştirir ve yağların uygun şekilde emilmesini sağlar. Bütün bunlar kısa sürede vücut ağırlığının düşmesine neden olur.

İşte 3 etkili tarif:

Göz hastalıkları için. Akasya balı, kaynar suda (1 ila 2 oranında) seyreltilir. Günde 3-4 kez gözlere damlamak. Konjonktivit, keratit, blefarit ile yardımcı olur.

Kronik uykusuzluk ile. Akasya balı (1 yemek kaşığı) geceleri ılık sütle içilir. Ayrıca limon balsamı, limon veya nane kaynağını da pişirebilirsiniz. Sinir gerginliğini giderir, uykuyu normalleştirir.

Solunum hastalıkları ile. % 30 bal çözeltisi (tercihen beyaz akasya) kaynamış su ile seyreltilmelidir. Yavaşça buharları solun (en fazla 20 dakika). Larenjit, bronşit, astım ile yardımcı olur.

Yaralar varsa, sorunlu bölgeleri bu tatlıyla yağlayabilirsiniz. Cilt yenilenme süreci çok daha hızlı olacaktır.

 

AKASYA BALI NASIL SAKLANIR?

Akasya balı uzun süre saklanır ve uygun depolama ile tüm faydalı özellikleri korunur. En iyisi buzdolabında değil, karanlık bir kavanozda ve serin bir yerde saklamaktır. Temas zehirli tuzlar oluşturduğundan, galvanizli veya metal bir kap içinde saklamayın. Uzun bir raf ömrü, üründeki doğal koruyucuların içeriğini gösterir, ancak bir yıllık depolamadan sonra bal, özelliklerini kısmen kaybeder.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi