2. ÜRÜNDE %50 İNDİRİM

2. ÜRÜNDE %50 İNDİRİM HEMEN AL

2. Üründe %50 İndirim

Bitlis Geven Balı 650 Gr

Bitlis Geven Balı 650 Gr

109,90 TL

140,00 TL


* 150 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücretsiz.
Aynı Gün Kargo

Aynı Gün
Kargo

Kaliteli Ürün

Kaliteli
Ürünler

Özenli Paketleme

Özenli
Paketleme

Üreticiden Alın

Üreticiden
Alıyorsunuz

GEVEN BALI

Geven balı, tüm bal çeşitleri arasında en çok tüketilen ballardan biridir. Hem besin değerlerinin yüksek hem de fiyat olarak avantajlı olması çiçek balını kahvaltıların vazgeçilmezi yapmaya yetiyor.

Ancak her geven balı bir değildir. Özellikle Mühendis Arı’nın kendisinin ürettiği Bitlis Yöresi Geven Balı tadıldığında, damakta bıraktığı hoş ve baymayan tadıyla her öğünün vazgeçilmezi olacak.

Mühendis Arı Bitlis Yöresi Geven Balı balı soft yumuşak bir tada sahiptir. Kokusu ve rehası ile insanı cezbeder, bolca tüketilse ve kaşık kaşık yenilse dahi insanı rahatsız etmez. Geven Balı, çocuklu ailelerin en çok tercih ettiği bal olup sofraların vazgeçilmezidir. Bitlis Yöresi Geven Balı altın sarısı renginde olur.

Mühendis Arı Bitlis Yöresi Geven Balı üretim çiftliğinde 640 kovan Kafkas ırkı arı kolonisi bulunmaktadır. 


GEVEN BALI FAYDALARI

Geven balı anti bakteriyel özelliği sayesinde birçok hastalığa karşı koyucudur.

Geven balı hızla kana karışır ve vücuda enerji verir.

Kan yapar, anemi hastalarına sıklıkla tavsiye edilir.

Kalp adalesine faaliyet ve dinçlik verir, bu sebeple kalp hastaları için birebirdir.

Baş ağrılarına iyi gelir.

Soğuk algınlığı ve grip gibi hastalıklar için vitamin deposudur.

 

GEVEN BALI NEREDE ÜRETİLİR?

Ocak ve Mayıs ayları arasında erken bahar için Antalya Kumluca'da konaklayan arı çiftliğimiz, Mayıs ayı içerisinde, orta mevsim sırasında konaklamak için Muş Güroymak bölgesine doğru yola çıkar. Haziran ayı içerisinde iki gruba ayrılarak Bitlis'in Ahlat ve Hizan yaylalarına tırlar aracılığı ile taşınır. Eylül sonunda kış mevsimini geçirmek için tekrar Antalya bölgesine doğru yola çıkar ve bal serüvenini tamamlamış olur. 


GEVEN BALI HASAT ZAMANI

Birinci bal hasat zamanı 20 Temmuz ve 30 Temmuz arasıdır. 

İkinci bal hasat zamanı 25 Ağustos ve 10 Eylül arasıdır.

(Hasat zamanı ve süresi mevsim koşullarına göre değişiklik gösterebilir.) 

 

GEVEN BALI NASIL YAPILIR?

Bitlis’de bal üretmeye uygun bir yayla seçmek için arıcılık uzmanımız Tayfun Derin, mayıs ayında yola çıkar. Uygun yaylayı seçer ve arılarımızın konaklayacağı araziyi belirler. Mühendis Arı Bitlis Yöresi Geven Balı üretim çiftliği sorumlusu Tayfun Derin, Haziran ortalarında arıları Muş'ta konakladığı araziden tırlara yükleyerek Bitlis’te seçtiğimiz yaylalara doğru yola çıkar. Bu yolculuk hem arılar hem de arıcı için oldukça zorlu ve meşakkatlidir. Arıları sağ salim araziye indirdiğimizde Mühendis Arı Bitlis Yöresi Geven Balı üretim serüvenimiz esas olarak başlamış olur. Doğada yavaş yavaş bal çiçekleri açmaya başlamıştır. Bu tarihten itibaren arılarımız bal toplamaya ve stoklamaya başlar. Mühendis Arı Bitlis Yöresi Geven Balı’nın en büyük özelliği Kafkas arı ırkından elde edilmesidir. Kafkas arı ırkının diğer arı ırklarına göre bal özütleme dili daha uzundur. Bu yüzden Mühendis Arı Bitlis Yöresi Geven Balı birçok baldan daha eşsiz bir tada ve aromaya sahiptir. 

Üretim Yeri
Üretim Yeri kategori-bitlis-uretim-ciftligi

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi